İSG TEŞVİKLERİ SEMİNERİ – 12 ARALIK 2018

Kategori: Genel | 0

OSİAD Akademi ile Ostim OSB işbirliği kapsamında 12 Aralık 2018 ‘de A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, İSG Eğitmeni Sn. Ali TURAN tarafından “İş Sağlığı ve Güvenliği Teşvikleri Hakkında Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

Seminer İçeriği

  • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta yer alan işyerleri için verilen destekler
  • Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 01.Ocak 2019 Tarihinden itibaren verilecek teşvikler
  • Mesleki Yeterlilik Belgesi için Sınav ve Sertifika Ücretlerinin Karşılanması hakkında teşvikler
  • Mesleki Yeterlilik Belgeli personel çalıştıran işyerleri için teşvikler.
  • Geçmişe dönük olarak Mayıs 2014 tarihinden itibaren birikmiş teşviklerin alınması

Eğitmen Özgeçmişi

Ali TURAN

Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünü 1976 yılında bitirdi. 30 yılın üzerinde şantiye şefliği, atölye mühendisliği, etüt proje, mekanizasyon mühendisliği, eğitim planlama ve iş güvenliği başmühendisliği görevlerini yürüttü.

Makine Güvenliği ve makinaların güvenlik seviyelerinin yükseltilmesi konularında Avrupa Birliği Makine Komitesi üyelerinden eğitim aldı. Uluslararası geçerliliği olan ‘CMSE® Certified Machinery Safety Expert’ belgesine sahiptir.

Makinalarda Risk Değerlendirme, CE markalama ve teknik dosya hazırlama konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi.

Türkiye de ilk 500 e giren bir çok kuruluşta eğitim verdi danışmanlık yaptı. İş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının eğitimi ve yetiştirilmeleri süreçlerinde bulundu. 10.000 nin üzerinde yönetici ve çalışana iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitici belgelerine sahiptir.

Halen Kurucusu bulunduğu ETKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendislik Kalite firmasında genel müdürlük görevini yürütmektedir.

Ali TURAN CMSE®

Certified Machinery Safety Expert

Makina Mühendisi

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

İşyeri hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir