İŞ KAZALARINDA KÖK NEDEN ANALİZİ EĞİTİMİ

Kategori: Genel | 0

EĞİTİMİN AMACI
Yaşanan kazaları görünür ve kök nedeni vardır. Kök neden analizi, bu kazaları meydana getiren olayın altında yatan sorunların bulunmasına ve bu sorunların giderilerek kazanın bir daha meydana gelmemesine olanak sağlamaktadır.
İş yerlerinde yaşanan iş kazası tekrar yaşanmaması için kazaların araştırılması ve kazaların kök nedenlerinin bulunması konusunda bilgi ve becerin kazanılmasıdır.

ÖĞRENİM HEDEFLERİ
Katılımcılar,
Kaza anı ve olay yerinin yönetimi konusunda bilgi ve beceri kazanacaklar
Kaza tanıkları ile görüşme, delil toplama ve gerekli dokümanların incelenmesi konusunda bilgi ve beceri kazanacaklar
Kazaların kök nedenlerinin analizlerini yapabilecek ve kendi işyerlerinde yaşanmış kazaları analiz edebilecekler
Kazaların yasal raporlanması ve kazaların tekrar yaşanmaması amacıyla düzeltici ve önleyici faaliyet planlamalarını yapabilecekler
Kazalardan doğan yasal yükümlüklerini, benzer kazaların tekrarı durumdaki cezai yaptırımları ve bu bağlamda kendilerinin yükümlüklerini ayırt edebilecekler.

KİMLER KATILMALI
İşverenler, Yöneticiler, Birim Amirleri, İnsan Kaynakları Yöneticileri, İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri ve mühendisler
Katılımcılara Katılım Sertifikası verilecektir.
Eğitim Tarihi : 29 Mart Perşembe – Saat: 09.30-16:30
Eğitim Süresi : 1 gün
Grup Eğitimi ücreti : OSİAD Üyesi Firma çalışanları için KDV dâhil 125,00 TL
Diğer Firma çalışanları için KDV dâhil 150,00 TL

EĞİTİMCİ Özgeçmişi
Eğitmen: Ali TURAN

Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünü 1976 yılında bitirdi. 30 yılın üzerinde şantiye şefliği, atölye mühendisliği, etüt proje, mekanizasyon mühendisliği, eğitim planlama ve iş güvenliği başmühendisliği görevlerini yürüttü.
Makine Güvenliği ve makinaların güvenlik seviyelerinin yükseltilmesi konularında Avrupa Birliği Makine Komitesi üyelerinden eğitim aldı. Uluslararası geçerliliği olan ‘CMSE® Certified Machinery Safety Expert’ belgesine sahiptir.
Makinalarda Risk Değerlendirme, CE markalama ve teknik dosya hazırlama konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi.
Türkiye de ilk 500 e giren bir çok kuruluşta eğitim verdi danışmanlık yaptı. İş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının eğitimi ve yetiştirilmeleri süreçlerinde bulundu. 10.000 nin üzerinde yönetici ve çalışana iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitici belgelerine sahiptir.
Halen Kurucusu bulunduğu ETKİ İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendislik Kalite firmasında genel müdürlük görevini yürütmektedir.
Ali TURAN CMSE®
Certified Machinery Safety Expert
Makina Mühendisi
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
İşyeri hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir